MoonGate - Polski Serwer Ultima Online, Valheim, Legends of Aria, World of Warcraft, ArcheAge, Conan Exiles
Skip

Nowe nazwy shardów

Przyjaciele,
zakładając lata temu, pierwszy shard Ultimy Online stawialiśmy sobie za cel stworzenie polskiego serwera tej gry, odwzorowującego oficjalną mechanikę świata Sosarii. Świata, który miał zapewnić Wam przyjemność ze współdziałania z innymi graczami. W kolejnych latach i edycjach shardu, koncepcja ta ewoluowała jednak a prośby otrzymywane od części naszej społeczności, aby pochylić się nad pomysłem rozwoju innych światów nie pozostały bez echa.

Tworząc pierwszą edycję serwera UO, pośród różnych propozycji nazwy dla naszego nowego świata, zdecydowaliśmy się na MoonGate z uwagi na skojarzenia tej nazwy z publicznymi bramami księżycowymi uniwersum stworzonego przez Richarda Garriota. Na tamten czas i kolejne lata, nazwa ta stała się nieodzownym elementem naszego projektu, na trwale wpisując się w losy i historię polskiej społeczności UO. Nie była to idealna nazwa, nie miała przysłowiowego “pazura” ale swoim klimatem wstrzeliła się w naszą ówczesną potrzebę.

Minęły jednak kolejne lata a projekt MoonGate w coraz większym stopniu kierował swoją uwagę na inne wirtualne światy, prowadząc przez pewien czas m.in. serwer Helbreath oraz Dark Age of Camelot. Obecnie uwaga naszych ekipiantów dzielona jest na ścieżkę UO, ale również Legends of Aria i World of Warcraft a ostatnio rakże na Black Desert. Z tego też względu, nazwa MoonGate – odnosząca się de facto – do jednego świata UO, nieco traciła na przydatności.

Z uwagi na powyższe, wykonując kolejny krok do przodu, podjąłem decyzję, iż od przyszłego tygodnia, wszystkie nasze serwery funkcjonować będą pod nowym logotypem i zmienioną nazwą.

Odkładając na półkę zasłużoną nazwę MoonGate przejmujemy dla naszych serwerów nową nazwę – WarCry, która w zależności od świata rozgrywki uzupełniana będzie o oznaczenie identyfikujące dany shard (np WarCry: Azeroth w przypadku świata WoW czy WarCry: Sosaria w przypadku świata UO).

Ufam, iż nowa nazwa, znajdzie Waszą akceptację i równie szybko na stałe wpisze się do świadomości polskiej społeczności wieloosobowych gier sieciowych.

Post your comment

Facebook X / Twitter Pinterest