WarCry - Polski Serwer Ultima Online, Valheim, Legends of Aria, World of Warcraft, ArcheAge, Conan Exiles
Skip

Revamp Campingu, Posterunki, Event Jolly Roger, potyczki o świątynie i inne

Wraz z dzisiejszym dniem na nasz serwer trafił szereg kolejnych modyfikacji, które w zamierzeniu uaktywnić mają nieco zapomniany przez twórców Ultimy skill camping, uatrakcyjnić rozrywkę w innych aspektach jak również wdrożyć poprawki do niektórych ujawnionych wcześniej błędów.

Pierwsza wprowadzona zmiana to modyfikacja okodowania odpowiedzialnego za zdolność tworzenia obozów wraz z nową funkcjonalnością posterunków.

Biwakowanie zawsze było słabo wykorzystywaną umiejętnością w UO, a celem zmian jest uczynienie tej zdolności bardziej użytecznej. Aby osiągnąć ten efekt, dodane zostały nowe bonusy w ramach samego rozpalania ognisk, a także wprowadzono strefy posterunków, które GM będą mogli lokować na całym świecie (będzie to miało miejsce w wybranych punktach poszczególnych kontynentów, w najbliższych dniach), tak by wykwalifikowani obozowicze mogli je znaleźć i ulepszyć z korzyścią dla siebie i innych Graczy.

Wśród głównych funkcjonalności nowego systemu znajdziecie między innymi:

1) Mapy Obozowicza: są to przedmioty, które pozwolą obozowiczom oznaczyć lokalizację obozów/posterunków, do których można później wrócić;

2) Ulepszone ogniska: na poziomie 70+ zdolności camping Gracz będzie mógł ulepszyć miejsce obozowiska, co pozwoli innym osobom, którzy wejdą na ten obszar, uzyskać tymczasowe ulepszenie statystyk.

3) Posterunki: są to obozy z możliwością rozbudowy, które Game Masterzy będą mogli umieszczać na całym świecie w określonych lokalizacjach. Początkowo posiadają one status „opuszczonych” i wyglądają jak wygaszone obszary ognia. Gracz z zdolnością 50+ campingu będzie mógł w takim miejscu rozpalić ogień i założyć posterunek. Da to w konsekwencji możliwość zastosowania określonych narzędzi, z których korzystać będą mogli również inni Gracze.

W ramach założonych posterunków możliwe stanie się:

 • oznaczenie ich lokalizacji (50+ camping) – zaznacz mapę obozowicza, aby móc wrócić do lokalizacji później;
 • dodanie namiotu (70+ camping) – pozwala to Graczom pozostającym w zasięgu efektu obozu bezpiecznie wylogować się;
 • dodanie świątyni (90+ camping) – dodaje ankh, który umożliwi wskrzeszanie Graczy;
 • dodanie skrytki (100 camping) – dodaje skrzynię, która umożliwi Graczom dostęp do ich banku.

Posterunki zachowują trwałość przez dwie godziny po czym przechodzą w status “decay” a następnie powracają do statusu „opuszczone”.
Po zresetowaniu serwera placówki również powrócą do statusu “opuszczone”.

Kolejna wdrożona na serwer funkcjonalność to sezonowy, automatyczny Event Jolly Roger, powiązany z eventem Fellowship. Jest to zupełnie nowa przygoda w efekcie której na WarCry zaimplementowano również mechanizm Shrine Battles. Event ten został wdrożony na OSI w ramach Publishu 107 a nasz shard jest pierwszym w Polsce (i jednym z pierwszych na świecie), na który został on w pełni uaktywniony.

Nie chcemy Wam psuć zabawy i udostępniać spoilerów ujawniających wszystkie jego niuanse, nie mniej zachęcamy do pozyskania podstawowej wiedzy na jego temat pod tym linkiem. Na potrzeby aktywowania eventu Jolly Roger zmodyfikowano i udostępniono również ponownie Event The Fellowship w dungeonie Blackthorna.

Kolejna wprowadzona zmiana obejmuje funcjonalność czaru Arcane Circle, która do tej pory wymagała kooperacji grupki Graczy. Wychodąc jednak naprzeciw Waszym prośbom zmodyfikowaliśmy nieco kod tego czaru w konsekwencji czego do liczby uczestników wliczać się będą również niektóre stwory. Rozwiąże to również problem z koniecznością każdorazowego ręcznego lokowania nawiedzonych duchem GMa Pixie przy Brit Bank 🙂

Pozostałe wdrożone w dzisiejszym dniu zmiany to m.in:

 • korekta mechaniki Bone Crusher, które teraz działać będą poprawnie;
 • Scappers otrzymało oczekiwaną szansę na dodatkowe 3 właściwości przy poziomie magii 120;
 • Gracze mogą od teraz leczyć bandażami Vollema z kryształu;
 • naprawiono ID zaśnieżonego drzewa i pni (UO Store);
 • sztylet z zadania Fabrizio powinien być teraz usuwany po zakończeniu zadania;
 • naprawiony exploit z automatycznym umieszczaniem zwierząt w stajni;
 • szczęście może być teraz zwiększane / zmniejszane o 1 dla nasycenia (10 dla łupów);
 • usunięto szereg fragmentów kodu odnoszących się do przedawnionych sfer mechaniki nie stosowanej już w grze.

Post your comment

Facebook Twitter Pinterest